Úspěchy žáků Základní školy Luby
Zvolte školní rok:

Školní kolo recitace

Datum: 19. března 2019

V prostorách ZŠ Luby v úterý 19. března 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo 32 recitátorů.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

I. kategorie (1. - 3. třída)
1. místo: Nika Šejbová (3. třída)
2. místo: Klára Hrabáková (3. třída) a Viktorie Imlaufová (2. třída)
3. místo: Petr Postolka (1. třída)

II. kategorie (4. - 5. třída)
1. místo: Markéta Šindelářová (5. třída)
2. místo: Nella Šejbová (5. třída)
3. místo: Rebeka Glazerová (4. třída)

III. kategorie (6. - 7. třída)
1. místo: Laura Pesselová (7. třída)
2. místo: František Blaha (6. třída)
3. místo: Kateřina Baďurová (6. třída)

IV. kategorie (8. - 9. třída)
1. místo: Karolína Okresová (9. třída)
2. místo: Barbara Pavlovská (8. třída)
3. místo: Tereza Šindelářová (9. třída)

Všichni recitátoři si kromě příjemně stráveného odpoledne odnesli malou odměnu, vítězové v jednotlivých kategoriích získali diplomy a pěkné knížky z oblasti krásné literatury.

Vítězům blahopřeji a všem recitátorům děkuji za jejich účast v soutěži.

PaedDr. Lenka Grocká

45. ročník Olympiády v českém jazyce

Datum: 21. listopadu 2018

Již každoročně se naši žáci zúčastňují školního kola OČJ. Dva nejlepší řešitelé postupují do kola okresního, ze kterého první tři soutěžící putují do krajského kola.

Naši deváťáci si „změřili síly“ v gramatických i slohových dovednostech v letošním školním roce 21. listopadu 2018. Nejúspěšnější dvě žákyně postoupily do okresního kola. Dne 30. ledna 2019 Karolína Okresová a Michaela Kalinová zamířily na Gymnázium v Chebu. Zde se sešlo 26 soutěžících z různých škol našeho okresu. A děvčata z Lubů si vedla skvěle. Míša Kalinová skončila s 26 body na 17. místě a Karolína Okresová na krásném 5. místě (35 bodů). Škoda, že se Káje jen o chlup nepodařilo postoupit do krajského kola. Avšak Karolína svým výkonem potvrdila, že její mluvnické znalosti a stylistické dovednosti jsou na vynikající úrovni. První čtyři soutěžící v pořadí byli žáci gymnázií.

Mrzí mne, že se Olympiády z češtiny neúčastní všechny školy z okresu. Nevím, jestli je to nezájmem, nebo spíše pohodlností některých kantorů. Čeština je povinná u přijímaček na SŠ s maturitou a navíc je jedním z maturitních předmětů. I na naší malé škole lze každoročně připravit na tuto soutěž alespoň dva žáky. A že jsou řešitelé OČJ z Lubů velice úspěšní? O tom přeci píšu každý školní rok.

Těší mě, že při národním testování žáků 9. tříd lubští deváťáci v 10 případech dosáhli extrémních výsledků. Patřili tedy mezi 15% nejlepších ze všech testovaných žáků z ČR jak v obecných studijních předpokladech, v češtině i v matematice. Testováno bylo přes 18 000 žáků. Nejúspěšnější byli: Karolína Okresová, Filip Plíhal, Tereza Šindelářová a Josef Müller.

PaedDr. Lenka Grocká